Workshopy

Ján KOŠTURIAK – INOVATO

Spoluzakladatel IPA Slovakia a Podnikatelské univerzity v Žilině. V r. 1990 začal pracovat jako konzultant pro průmyslové podniky. V r. 1995 založil Institut průmyslového inženýrství v Žilině, který v r. 2000 spojil s aktivitami Fraunhofer IPA Stuttgart ve společnosti Fraunhofer IPA Slovakia. Během své profesionální kariéry pracoval jako konzultant pro mnoho firem (např. Volkswagen, Sauer Danfoss, Leoni, AESOP, Daimler Chrysler, Leoni, Visteon, Hella, Elcom, Atrea, SHP Group, Fosfa, OMS, Linet, Bonatrans, Škoda Auto, ÖBB, Siemens, Mondi/Neusiedler, Ahorn, Borcad, atd.). V r. 2021 založil a rozvíjí síť INOVATO, kde zkoumá nové trendy a technologie v byznysu, propojuje podnikatele a hledá s nimi inovace a nové podnikatelské modely. Žije ve Varínu na Slovensku a Měrůtkách na Moravě, věnuje se horské turistice a cyklistice. V současnosti věnuje spoustu energie rozvoji podnikání ve školách a mezi mládeží a výstavbě Nemocnice chudobných v OZ Dobrý Pastier Kláštor pod Znievom.

Jaroslav DLABAČ – API Slaný

Působí na pozici jednatele a projektového manažera Akademie Produktivity a Inovací ve Slaném. Absolvent doktorského studia oboru Průmyslové inženýrství na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a Technické univerzity v Chemnitz. Profesně se zabývá LEAN managementem, průmyslovým inženýrstvím a výrobními systémy ve spojitosti s ekonomikou a efektivitou výrobních provozů.
Za 15 let poradenské praxe vedl projekty s důrazem na zvýšení efektivity procesů a produktivity pracovníků a vhodného nastavení ergonomie práce, racionalizaci layoutů, nastavení efektivního toku, eliminace prostojů ve společnostech jako ALTECH, Fatra, JAP FUTURE,HOPI, JEDNOTA, Linde Material Handling, nkt cables, ORLEN Unipetrol RPA, Sapeli, a v mnohých dalších.

Marcel PAVELKA – API Slaný

Profesně se zabývá strategií budování štíhlých a efektivních podniků s cílem zvýšení přidané hodnoty a zlepšení efektivity, ekonomiky provozu a to skrze implementaci metod a nástrojů LEAN managementu, průmyslového inženýrství. Za 15 let poradenské praxe pomohl desítkám společností projít LEAN transformací, vedl projekty s cílem zlepšení procesů, zvýšení efektivity strojního zařízení a produktivity práce, nastavení efektivního materiálového toku, racionalizace layoutu, snížení průběžné doby výroby či digitalizace výrobních procesů i procesů údržby. Z vybraných referencí jsou to například podniky LINET, PRIMOCO, SmurfitKappa, KYOCERA AVX, KSS, ISMM, Promens Zlín, SCHÄFER, GZ Media, Plzeňský Prazdroj, GOLDBECK Prefabeton.

Jan MAŠEK – Red Button

Vybral si inovace jako prostředek k rozvoji odvahy, národní hrdosti a kultivaci společnosti jako celku. Pracoval ve společnosti 3M na pozici inovačního lídra, kde se naučil propojovat různé funkční modely z jednoho businessu do druhého. Vytvářel mosty mezi 3M, jinými firmami a institucemi, aby společně hledali win-win řešení. Je jeden ze zakladatelů sítě Red Button. Rád vytváří sítě, které umožňují hledat zkratky, které jsou v dnešní rychlé dobře potřeba k akceleraci nápadů nebo rozvoji businessu. Spoluzaložil vzdělávací platformu Red Button EDU, která má ambice zkvalitňovat vzdělávací trh a pomáhá firmám a organizacím dostat se do 21. století.
Nezměněno: Vybral si inovace jako prostředek k rozvoji odvahy, národní hrdosti a kultivaci společnosti jako celku. Pracoval ve společnosti 3M na pozici inovačního lídra, kde se naučil propojovat různé funkční modely z jednoho businessu do druhého. Vytvářel mosty mezi 3M, jinými firmami a institucemi, aby společně hledali win-win řešení. Je jeden ze zakladatelů sítě Red Button. Rád vytváří sítě, které umožňují hledat zkratky, které jsou v dnešní rychlé dobře potřeba k akceleraci nápadů nebo rozvoji businessu. Spoluzaložil vzdělávací platformu Red Button EDU, která má ambice zkvalitňovat vzdělávací trh a pomáhá firmám a organizacím dostat se do 21. století.

Luboš MALÝ – Red Button

Jsem rád, když firma funguje, jako švýcarské hodinky. Proto hledám rovnováhu mezi procesy, technologiemi a hlavně lidmi. Kultura, kde se prima pracuje a neustále zlepšuje, umožňuje inovovat a učit se každý den něco nového. Prošel jsem si různými rolemi ve společnostech Procter&Gamble a LEGO – od výrobní operativy, přes manažerské pozice a konzultanství až po vedení globálních transformačních projektů. Rád propojuji různé obory, světy start-upů, neziskových organizací i vysokých škol a v neposlední řadě kultury, které jsem měl možnost potkat. Věřím, že skrze prostředí ve firmách je možné zlepšovat celou společnost. Proto spoluvytvářím síť RedButton a podílím se jak na vnitřním fungování tak na produktech a projektech. Mám rád tykání, otevřenost, dávat víc než brát, skromnost, lidskost a humor ve všech podobách. Fandím ZeroWaste a Expertnímu dobrovolnictví.

Jana MATOŠKOVÁ – UTB ve Zlíně

Jako kouč, lektor a vysokoškolský pedagog inspiruje a podporuje v oblasti osobního a profesního rozvoje. Pomáhá lidem získat kontrolu nad jejich životy a rozvíjí jejich odborné znalosti týkající se práce s lidmi. Provází je na cestě růstu, objevování nevyužitého potenciálu a získávání nových pohledů na sebe sama, na druhé a na způsoby vedení. Tímto způsobem přispívá k zvyšování produktivity, rozvoji lepších vztahů, podněcuje inovace a umožňuje lidem přinášet vyšší přidanou hodnotu nejen organizacím, pro které pracují, ale i sobě samým. Ve volném čase má ráda toulky přírodou a četbu.

Gabriela KONČITÍKOVÁ – Nadace Tomáše Bati

Ředitelka Nadace Tomáše Bati, lektorka a spisovatelka odkazu filozofie Baťa. Dlouhodobě se věnuje studiu odkazu Báťa, je autorkou několika baťovských knih. V Nadaci Tomáše Bati působí od roku 2016, v rámci své odborné činnosti se věnuje možnostem aplikace Systému řízení Baťa do současného podnikatelského prostředí. Její přednášky jsou zaměřeny na specifické́ časti Systému řízení Baťa, baťovský leadership a Soustavu řízení Baťa obecně.

Jakub MALOVANÝ – Nadace Tomáše Bati

Projektový a PR manažer Nadace Tomáše Bati. Publicista, redaktor a spisovatel. Pro Nadaci Tomáše Bati pracuje jako PR a projektový manažer. V letech 2013-2019 byl členem uměleckého souboru Městského divadla Zlín. Je autorem několika knih. Dlouhodobě se věnuje publicistické činnosti, na svém kontě má stovky článků a rozhovorů, pravidelně přispívá do kulturního magazínu inZlin. Od roku 2022 je členem Klubu H+Z. Profesně působil jako redaktor Českého rozhlasu a reportér CNN Prima News.

Jozef KRIŠŤAK – IPA Slovakia

Pomáhá zvyšovat výkonnost firem již víc jak 25 let. Mezi mými zákazníky jsou lidi, kteří hledají možnosti jak zvyšovat průtok a produktivitu, zkracovat dodací lhůty, zlepšovat kvalitu bez velkých investic eliminací ztrát a plýtvání. Rozvíjí lidi ve schopnostech systematicky řešit problémy a dosahovat stanovené cíle. Věnuje se zlepšování organizace průmyslových firem a zavádění kultury neustálého zlepšování. Specializuje se na lean přístupy k zavádění plynulého toku do firemních procesů a metodám průmyslového inženýrství.

Miroslav MAREK – Productive systems

Má více než dvacet let zkušeností se zaváděním štíhlých výrobních systémů a týmové práce v podnicích světových firem jako jsou Siemens, Continental nebo DURA kde pracoval na technických a manažerských pozicích. Je business partnerem ve společnosti New Dimension, působí jako poradce managementů pro tvorbu a řízení strategií, inovací a udržitelného růstu firem. Externě spolupracuje s Moravskoslezským Inovačním Centrem, je členem týmu sdíleného vývojového centra IdeaHUB a spoluzakladatel startupu EDIMA Solutions.

Martin TVARŮŽEK – Martin Tvarůžek Design

Je absolventem zlínské Katedry designu při pražské VŠUP. Již více než 25 let dává podporu výrobním společnostem při inovaci výrobků, strojů a zařízení. Navrhl pro ně design několika desítek produktů, které se prodávají na globálním trhu. Od roku 2014 vede na Ústavu průmyslového designu při Fakultě architektury ČVUT Praha Ateliér Tvarůžek. V rámci lektorské činnosti přednáší na konferencích o průmyslu pořádaných státními i soukromými subjekty. Mezi klienty jeho studia patří například O2 Czech Republic, Remoska, Tesla Group, Way Industries, TechTest, Viadrus, Unicode Systems, ComAp, Chart Industries, Beznoska, Vítkovice Cylinders a další. Byl mnohokrát oceněn v soutěži Národní cena za design a na odborných mezinárodních veletrzích. V letech 2015 a 2017 se stal prvním Čechem, který získal prestižní světové ocenění Red Dot Winner ve strojírenské kategorii. V roce 2023 obdržel stejné ocenění potřetí a současně se stal teprve čtvrtým Čechem, který získal v kategorii Produktový design nejvyšší možné ocenění Red Dot: Best of the Best.