Workshopy

Tomáš STÖHR – ESCARE Slaný

V ESCARE garantem za průmyslové inženýrství, inovace a LEAN. Je průmyslovým inženýrem a průmyslovým moderátorem, rád učí lidi, že změny jsou možné, jen je potřebné „sundat klapky z očí“ a najít odvahu vůbec něco měnit. Významné profesní a životní zkušenosti získal v DURA Automotive, Linetu a ESCARE. Aktuálně realizuje projekty v mnoha společnostech a institucích Mann Hummel, SSI Technologies, DB Schenker, DURA Automotive, Zentiva, KION, Trafag, Tvarmetal, Ammann, Wikov a dalších. Stále objevuje něco nového v tom, jak zlepšovat a inovovat. Tomáš je auditorem Komory logistických auditoru č. 13027, zakladatelem platformy EDUNETT a přednáší na Business Institute. Životní krédo – „Vím, že nic nevím.“

Jaroslav DLABAČ – API Slaný

Působí na pozici jednatele a projektového manažera Akademie Produktivity a Inovací ve Slaném. Absolvent doktorského studia oboru Průmyslové inženýrství na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a Technické univerzity v Chemnitz. Profesně se zabývá LEAN managementem, průmyslovým inženýrstvím a výrobními systémy ve spojitosti s ekonomikou a efektivitou výrobních provozů.
Za 15 let poradenské praxe vedl projekty s důrazem na zvýšení efektivity procesů a produktivity pracovníků a vhodného nastavení ergonomie práce, racionalizaci layoutů, nastavení efektivního toku, eliminace prostojů ve společnostech jako ALTECH, Fatra, JAP FUTURE,HOPI, JEDNOTA, Linde Material Handling, nkt cables, ORLEN Unipetrol RPA, Sapeli, a v mnohých dalších.

Marcel PAVELKA – API Slaný

Profesně se zabývá strategií budování štíhlých a efektivních podniků s cílem zvýšení přidané hodnoty a zlepšení efektivity, ekonomiky provozu a to skrze implementaci metod a nástrojů LEAN managementu, průmyslového inženýrství. Za 15 let poradenské praxe pomohl desítkám společností projít LEAN transformací, vedl projekty s cílem zlepšení procesů, zvýšení efektivity strojního zařízení a produktivity práce, nastavení efektivního materiálového toku, racionalizace layoutu, snížení průběžné doby výroby či digitalizace výrobních procesů i procesů údržby. Z vybraných referencí jsou to například podniky LINET, PRIMOCO, SmurfitKappa, KYOCERA AVX, KSS, ISMM, Promens Zlín, SCHÄFER, GZ Media, Plzeňský Prazdroj, GOLDBECK Prefabeton.

Jan MAŠEK – Red Button

Vybral si inovace jako prostředek k rozvoji odvahy, národní hrdosti a kultivaci společnosti jako celku. Pracoval ve společnosti 3M na pozici inovačního lídra, kde se naučil propojovat různé funkční modely z jednoho businessu do druhého. Vytvářel mosty mezi 3M, jinými firmami a institucemi, aby společně hledali win-win řešení. Je jeden ze zakladatelů sítě Red Button. Rád vytváří sítě, které umožňují hledat zkratky, které jsou v dnešní rychlé dobře potřeba k akceleraci nápadů nebo rozvoji businessu. Spoluzaložil vzdělávací platformu Red Button EDU, která má ambice zkvalitňovat vzdělávací trh a pomáhá firmám a organizacím dostat se do 21. století.
Nezměněno: Vybral si inovace jako prostředek k rozvoji odvahy, národní hrdosti a kultivaci společnosti jako celku. Pracoval ve společnosti 3M na pozici inovačního lídra, kde se naučil propojovat různé funkční modely z jednoho businessu do druhého. Vytvářel mosty mezi 3M, jinými firmami a institucemi, aby společně hledali win-win řešení. Je jeden ze zakladatelů sítě Red Button. Rád vytváří sítě, které umožňují hledat zkratky, které jsou v dnešní rychlé dobře potřeba k akceleraci nápadů nebo rozvoji businessu. Spoluzaložil vzdělávací platformu Red Button EDU, která má ambice zkvalitňovat vzdělávací trh a pomáhá firmám a organizacím dostat se do 21. století.

Luboš MALÝ – Red Button

Jsem rád, když firma funguje, jako švýcarské hodinky. Proto hledám rovnováhu mezi procesy, technologiemi a hlavně lidmi. Kultura, kde se prima pracuje a neustále zlepšuje, umožňuje inovovat a učit se každý den něco nového. Prošel jsem si různými rolemi ve společnostech Procter&Gamble a LEGO – od výrobní operativy, přes manažerské pozice a konzultanství až po vedení globálních transformačních projektů. Rád propojuji různé obory, světy start-upů, neziskových organizací i vysokých škol a v neposlední řadě kultury, které jsem měl možnost potkat. Věřím, že skrze prostředí ve firmách je možné zlepšovat celou společnost. Proto spoluvytvářím síť RedButton a podílím se jak na vnitřním fungování tak na produktech a projektech. Mám rád tykání, otevřenost, dávat víc než brát, skromnost, lidskost a humor ve všech podobách. Fandím ZeroWaste a Expertnímu dobrovolnictví.

Jana MATOŠKOVÁ – UTB ve Zlíně

Jako kouč, lektor a vysokoškolský pedagog inspiruje a podporuje v oblasti osobního a profesního rozvoje. Pomáhá lidem získat kontrolu nad jejich životy a rozvíjí jejich odborné znalosti týkající se práce s lidmi. Provází je na cestě růstu, objevování nevyužitého potenciálu a získávání nových pohledů na sebe sama, na druhé a na způsoby vedení. Tímto způsobem přispívá k zvyšování produktivity, rozvoji lepších vztahů, podněcuje inovace a umožňuje lidem přinášet vyšší přidanou hodnotu nejen organizacím, pro které pracují, ale i sobě samým. Ve volném čase má ráda toulky přírodou a četbu.

Gabriela KONČITÍKOVÁ – Nadace Tomáše Bati

Ředitelka Nadace Tomáše Bati, lektorka a spisovatelka odkazu filozofie Baťa. Dlouhodobě se věnuje studiu odkazu Báťa, je autorkou několika baťovských knih. V Nadaci Tomáše Bati působí od roku 2016, v rámci své odborné činnosti se věnuje možnostem aplikace Systému řízení Baťa do současného podnikatelského prostředí. Její přednášky jsou zaměřeny na specifické́ časti Systému řízení Baťa, baťovský leadership a Soustavu řízení Baťa obecně.

Jakub MALOVANÝ – Nadace Tomáše Bati

Projektový a PR manažer Nadace Tomáše Bati. Publicista, redaktor a spisovatel. Pro Nadaci Tomáše Bati pracuje jako PR a projektový manažer. V letech 2013-2019 byl členem uměleckého souboru Městského divadla Zlín. Je autorem několika knih. Dlouhodobě se věnuje publicistické činnosti, na svém kontě má stovky článků a rozhovorů, pravidelně přispívá do kulturního magazínu inZlin. Od roku 2022 je členem Klubu H+Z. Profesně působil jako redaktor Českého rozhlasu a reportér CNN Prima News.

Jozef KRIŠŤAK – IPA Slovakia

Pomáhá zvyšovat výkonnost firem již víc jak 25 let. Mezi mými zákazníky jsou lidi, kteří hledají možnosti jak zvyšovat průtok a produktivitu, zkracovat dodací lhůty, zlepšovat kvalitu bez velkých investic eliminací ztrát a plýtvání. Rozvíjí lidi ve schopnostech systematicky řešit problémy a dosahovat stanovené cíle. Věnuje se zlepšování organizace průmyslových firem a zavádění kultury neustálého zlepšování. Specializuje se na lean přístupy k zavádění plynulého toku do firemních procesů a metodám průmyslového inženýrství.

Miroslav MAREK – Productive systems

Má více než dvacet let zkušeností se zaváděním štíhlých výrobních systémů a týmové práce v podnicích světových firem jako jsou Siemens, Continental nebo DURA kde pracoval na technických a manažerských pozicích. Je business partnerem ve společnosti New Dimension, působí jako poradce managementů pro tvorbu a řízení strategií, inovací a udržitelného růstu firem. Externě spolupracuje s Moravskoslezským Inovačním Centrem, je členem týmu sdíleného vývojového centra IdeaHUB a spoluzakladatel startupu EDIMA Solutions.

Martin TVARŮŽEK – Martin Tvarůžek Design

Je absolventem zlínské Katedry designu při pražské VŠUP. Již více než 25 let dává podporu výrobním společnostem při inovaci výrobků, strojů a zařízení. Navrhl pro ně design několika desítek produktů, které se prodávají na globálním trhu. Od roku 2014 vede na Ústavu průmyslového designu při Fakultě architektury ČVUT Praha Ateliér Tvarůžek. V rámci lektorské činnosti přednáší na konferencích o průmyslu pořádaných státními i soukromými subjekty. Mezi klienty jeho studia patří například O2 Czech Republic, Remoska, Tesla Group, Way Industries, TechTest, Viadrus, Unicode Systems, ComAp, Chart Industries, Beznoska, Vítkovice Cylinders a další. Byl mnohokrát oceněn v soutěži Národní cena za design a na odborných mezinárodních veletrzích. V letech 2015 a 2017 se stal prvním Čechem, který získal prestižní světové ocenění Red Dot Winner ve strojírenské kategorii. V roce 2023 obdržel stejné ocenění potřetí a současně se stal teprve čtvrtým Čechem, který získal v kategorii Produktový design nejvyšší možné ocenění Red Dot: Best of the Best.