Blok A: Lidé a technologie: Synergie pro budoucnost

Synergie mezi lidmi a technologiemi je stavebním kamenem budoucího světa. Harmonická spolupráce otevírá dveře k nekonečným možnostem inovací a rozvoje, přinášejících prosperitu a lepší kvalitu života pro nás všechny. Jak tato synergie může maximalizovat přínosy lidských schopností na jedné straně a možností, které nabízí technologie na druhé straně a zároveň minimalizovat omezení každé z nich?

Moderátoři:

Jan MAŠEK

Viktor NOVÁK

Libor LÁZNIČKA – Continental Barum s.r.o.

Narodil se ve Zlíně, vystudoval VŠCHT v Praze. Absolvoval dvouletou stáž v centrále koncernu Continental AG v Hannoveru. V letech 2003 – 2005 působil v Continental Matador Púchov jako ředitel výroby. V současnosti působí ve funkci jednatele firmy Continental Barum v Otrokovicích. Po svém nástupu do nejvyšší funkce v závodě Otrokovice vybudoval mladý efektivní tým s vysokou dynamikou, orientovaný na další budoucnost podniku. Je místopředsedou Správní rady UTB ve Zlíně, členem Vědecké rady UTB ve Zlíně, přednáší pro „Nadané studenty“ na Fakultě managementu a ekonomiky..

Josef KŘEMEČEK – Yokohama TWS Czech Republic

Výkonný ředitel Yokohama TWS Czech Republic a.s., svoji kariéru začal jako řadový konfekcionér v tehdejším Barumu. Postupně při práci vystudoval Fakultu managementu a ekonomiky na UTB ve Zlíně a dále získal titul MBA na Business school v Brně.Po akvizici divize zemědělských plášťů společností ČGS je od roku 2005 nepřetržitě ředitelem závodů v České republice a nyní také v Srbsku a tuto pozici obhájil i pod novými vlastníky, kteří postupně přicházeli.Je ženatý, má dva dospělé syny a čtyři vnoučata, kterým se ve svém volném čase s radostí věnuje. Je rovněž velkým fandou hokeje a vína.

Pavel Stodůlka – GEMINI oční klinika a.s.

Mezinárodně uznávaný inovátor oční chirurgie a zakladatel a přednosta očních klinik Gemini v ČR a v Rakousku, které provádějí ročně okolo 50 000 očních operací. Vyučuje oftalmologii na Karlově univerzitě v Praze. V současnosti je jako první lékař centrální Evropy prezidentem Americko-evropské odborné společnosti AECOS a jako první český oftalmolog člen výboru odborné evropské společnosti ESCRS. Jako první na světě provedl několik očních operací a celou řadu jich jako první zavedl v ČR. V ČR zavedl výrobu moderních nitroočních čoček, kterých bylo implantováno již přes 20 000. Operoval např. Tomáše Baťu jr., Václava Klause. Podařilo se mu implantací umělé rohovky vrátit zrak několika pacientům, kteří byli slepí déle než půl století o čemž vznikla odborná publikace dokumentující návrat zraku po nejdéle trvající slepotě dokumentované v odborné literatuře. Obdržel cenu Emilio Campos od Italské oftalmologické společnosti za inovace v oftalmologii, státní vyznamenání za zásluhy o stát v oblasti vědy, stříbrnou medaili senátu, Jeseniovu cenu lékař roku a další. Spoluvyvinul Capsulaser pro operaci oční čočky a je autorem více než tisícovky přednášek v ČR i v zahraničí a řady odborných publikací.

Martin BERNÁTEK – Ovečkárna.cz

Martin je founder e-shopu Ovečkárna.cz, který dovedl až k 300 mil. obratu. Od obyčejného stánku vybudoval silnou firmu, která expandovala a již úspěšně funguje na 4 zahraničních trzích. Od založení si prošel všemi funkcemi, a to od CEO, CMO až po řízení rychle rostoucí firmy s šedesáti zaměstnanci. Po prodeji Ovečkárny se rozhodl pomáhat a budovat českou e-commerce a snaží se šířit povědomí o Brand leadershipu, díky tomu přispívá k rozvoji firem v různých odvětvích. Mimo jiné je vášnivým sportovcem.

Jan HUŠEK – INEKON SYSTEMS

Absolvent ČVUT Fakulty strojní, ústavu Řízení a ekonomika podniku. V roce 2005 se svými dvěma společníky založil firmu INEKON SYSTEMS, kde 13 let působil jako obchodní ředitel a výkonným ředitelem byl od roku 2017 do listopadu 2022, kdy se INEKON SYSTEMS stal členem skupiny ABRA Software. V současnosti je jednatelem. Jan spolupracoval na návrhu a následné implementaci systémů na podporu manažerského rozhodování ve více než stovce významných společností v České a Slovenské republice, jako např. Agrofert, Budějovický Budvar, STOCK Plzeň – Božkov, ČEPRO, Mondi Štětí, ŽOS Zvolen, Česká pošta, MADETA, Česká Zbrojovka, Kofola nebo Hamé. Roku 2006 se jako člen představenstva věnoval krizovému řízení a restrukturalizaci společnosti Druchema a v roce 2018 se podílel na jejím úspěšném prodeji strategickému investorovi. Od svého doktorského studia průběžně přednáší na řadě vysokých škol, např. na VŠE, na ČVUT či na UTB ve Zlíně. Mezi záliby řadí sport – tenis, squash nebo přespolní běh. Je ženatý a má dva syny Adama a Jakuba.

Jan MAŠEK – Red Button

Vybral si inovace jako prostředek k rozvoji odvahy, národní hrdosti a kultivaci společnosti jako celku. Pracoval ve společnosti 3M na pozici inovačního lídra, kde se naučil propojovat různé funkční modely z jednoho businessu do druhého. Vytvářel mosty mezi 3M, jinými firmami a institucemi, aby společně hledali win-win řešení. Je jeden ze zakladatelů sítě Red Button. Rád vytváří sítě, které umožňují hledat zkratky, které jsou v dnešní rychlé době potřeba k akceleraci nápadů nebo rozvoji businessu. Spoluzaložil vzdělávací platformu Red Button EDU, která má ambice zkvalitňovat vzdělávací trh a pomáhá firmám a organizacím dostat se do 21. století.

Viktor NOVÁK – UTB ve Zlíně

Viktor Novák je student třetího ročníku bakalářského studia na Fakultě managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Věnuje se pořádání diskusí s předními odborníky na témata spojená s investováním, důchodovou reformou či makroekonomickým vývojem. Dále se podílí na organizaci konference o podnikání s názvem Zlínský Barcamp. Jeho hlavním zájmem jsou finanční trhy, což dokládá druhým místem v soutěži CFA Research Challenge a stáží na oddělení rizik ve společnosti SAB Finance a.s.

Jakub KARLEC – 2FRESH

Jakub se jako designer stará o to, aby nové technologie byly pro lidi snadno použitelné a podporovaly jejich firemní i osobní cíle. Je spolumajitel 2FRESH, společnosti, která firmám pomáhá s inovacemi, výzkumem a designem. Jako designer už 20 let zkoumá, navrhuje a testuje informační systémy, weby, aplikace ale také ovládání přístrojů. Pomáhal s designem nemocničních systémů, rozhraní v autech i zákaznických aplikací bank a operátorů. Dobrý design je podle Jakuba nezbytnou podmínkou toho, aby technologie byly nejen “cool”, ale lidé je rádi využívali a byly opravdu užitečné.